Trinitatis

LIEPĀJAS ĒŖĢEĻMŪZIKAS VASARA – MŪZIKA DIEVNAMAM TREŠAIS KONCERTS

Publicēts: July 14, 2021

 

18. jūlijā plkst. 17.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē  muzicēs divu jaunu mākslinieku tandēms – ērģelniece Simona Sunepa un tenors Juris Vizbulis.

Koncerta ieskaņā viens no visslavenākajiem un klausītāju iemīļotākajiem J.S.Baha darbiem – Tokāta un fūga reminorā. Programmā iekļauti arī Tosti  un Franka skaistie Ave Maria dziedājumi un vairāki 20. gadsimta mūzikas šedevri.Abi jaunie mākslinieki pirmo reizi uzstāsies Liepājas ērģeļmūzikas vasaras koncertciklā „Mūzika Dievnamam”.

 Simona Sunepa mācījusies gan klavieres, gan klavesīnu, bet interesējusies arī par vairākiem citiem instrumentiem, tomēr par savu mūža galveno stihiju izvēlējusies ērģeļspēli, kuru sākusi apgūt 2009. gadā pie ērģelnieces Kristīnes Adamaites. 2014. gadā,  studiju periodā saņēmusi mecenātu Ivara un Anitas Gaides balvu par spilgtu radošo darbību. 2016. gadā studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vainagojās ar maģistra grādu profesores Larisas Bulavas ērģeļu klasē. Vēlāk papildinājusi prasmes dažādās meistarklasēs pie atzītiem ārzemju ērģelniekiem. Koncertējusi daudzviet Latvijā, kā arī Lietuvā, Polijā, Nīderlandē, Maltā un Krievijā. Ikdienā Simona Sunepa Saldus mūzikas skolā māca jauniešiem ērģeļspēli, kas ir viena no četrām skolām Latvijā, kurā akreditēta ērģeļspēles programmas.

Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieks Juris Vizbulis 2009. gadā absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju asoc. prof. Andžellas Gobas vokālajā klasē.

Viņa nozīmīgākās operlomas ir Bastjēns V. A. Mocarta operā Bastjēns un Bastjenna, Tamino operā Mazā burvju flauta, Trikē P. Čaikovska Jevgeņijs Oņegins un Alfrēds J. Štrausa Sikspārnī.

Dziedājis tenora solo Kamila Sensānsa Ziemassvētku oratorijas, Marka Antuāna Šarpantjē Te Deum, kā arī Riharda Dubras Ziemassvētku kantātes atskaņojumos. Piedalījies mūziklos L. Bernsteina Vestsaidas stāsts, K. M. Šēnberga Les Misérables, kā arī E. L. Vēbera Jāzeps un raibais sapņu mētelis. J.Vizbulis regulāri koncertē ar garīgās mūzikas koncertiem balsij un ērģelēm, bet sadarbībā ar franču ērģelniekiem muzicējies arī Francijas dievnamos.

 

Koncertu finansiāli atbalsta VKKF, Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas pilsēta.

 

 

Gundars Venens,

Koncertcikla producents

Atpakaļ