Trinitatis

LIEPĀJAS ĒŖĢEĻMŪZIKAS VASARA – MŪZIKA DIEVNAMAM CETURTAIS KONCERTS

Publicēts: July 23, 2021

25.jūlijā plkst. 17.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē klausītājus gaida muzikāls dialogs. Ērģelniece Ilze Barlo, koncertciklā „Mūzika dievnamam” viesojusies vairakkārt. Šogad koncerta programmu sastādījusi kopā ar izcilo Latvijas basbaritonu Rihardu Mačanovski, kas vasaras koncertciklā uzstāsies pirmo reizi.

Programmā iekļauti J.S.Baha, J.G.Albrehtsbergera, J.Haidna, M.Rēgera, F. Šūberta, Z.Karg-Elerta, H.Volfa, F. Šmidta skaņdarbi.

Ilzei Barlo Jāz.Vītola Mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu profesora T. Dekšņa ērģeļspēles klasē, kā arī maģistra grādu kultūras teorijā Latvijas Kultūras akadēmijā. Zināšanas papildinājusi Štutgartes mūzikas un mākslas augstskolā pie profesora J. H. Hāna un pie pazīstamiem Eiropas ērģelniekiem – Hansa Ūlas-Ēriksona, Hansa Davidsona, Martina Zandera, Žaka van Ortmersena, Volfganga Cērera, Luī Robiljarda.

Kā ērģelniece strādājusi Vācijā, Rodinghauzenas ev. lut.baznīcā, bet Lielbritānijā, Londonas Sv. Annas draudzē darbojusies kā slavēšanas ansambļa vadītāja.

Šobrīd –  ērģelniece Slokas un Garkalnes ev. lut. baznīcās.

 

Basbaritons Rihards Mačanovskis ir Latvijas Nacionālās operas solists. Dziedātāja sniegums novērtēts ar Latvijas Gāzes balvu 2012. gadā nominācijā Labākais operas solists. Savukārt 2013. gadā viņš saņēmis Paula Saksa atzinības balvu, un bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai – 2013 par Pētera Čaikovska romanču izcilu atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu.

Rihards Mačanovskis izglītojies J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Gurija Antipova klasē, kā arī pie vokālās pedagoģes Margaritas Gruzdevas un vācu basa Hansa Sotina. Dziedātāja repertuārā ir daudzu operu lomu, tostarp dons Bazilio Seviljas bārddzinī, Kolēns Bohēmā, Eskamiljo Karmenā, titulloma Jevgeņijā Oņeginā u.c.

Rīgas festivāla – 2012 noslēguma koncertā atskaņojis Džuzepes Verdi Rekviēmu kopā ar Elīnu Garanču, Mišelu Kraideri un Josepu Kanu.

Koncertējis daudzviet Latvijā, Maskavā, Eksanprovansā, kopā ar LNO devies viesizrādēs uz Bergenu, Dalhallu, Bidgošču (Polijā), Makao un Tallinu.

 

 

Gundars Venens,

Koncertcikla producents

 

Atpakaļ