Trinitatis

LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA-2021

Publicēts: July 3, 2021

 

Koncertcikls MŪZIKA DIEVNAMAM

 

Teiciet Viņu ar bazūnes skaņām, teiciet Viņu ar stabulēm un cītarām! Teiciet Viņu ar stīgu un flautas skaņām! Visi, kam dvaša, lai slavē To Kungu!  

Šīs rindas no Dāvida 150. psalma ir kā radīts koncertciklam MŪZIKA DIEVNAMAM.  Deviņos vasaras svētdienu koncertos klausītāji dzirdēs mūziku no baroka laikmeta zelta fonda līdz pat 21. gadsimta mūzikai. Mūziku, kas krāšņi izcels Liepājas Svētās trīsvienības katedrāles ērģeļu iespējas. Bet tā būs tikai koncertprogrammas viena daļa. Arī šogad Latvijas labākie ērģelnieki uzstāsies kopā ar kādu instrumentālistu vai vokālistu, tādējādi bagātinot koncerta programmu.

2021.gada jūlijā un augustā koncerti notiks katru svētdienu plkst.17.00, gan izceļot, gan pievēršot uzmanību 260 gadu senajā instrumenta vajadzībām. Vēsturiski koncertcikla sākums fiksēts 2011. gadā, kad  pirmajam ziedojumu maratonkoncertam atsaucās daudzi Latvijas ērģelnieki, bet programmu vadīja muzikoloģe Ilma Grauzdiņa. Tā dzima tradīcija ar nosaukumu –  MŪZIKA DIEVNAMAM.

2021.gada jūlija un augusta deviņos koncertos turpināsies dueta formāts – ērģelnieks kopā ar kādu citu instrumentālistu vai vokālistu. Koncerta rīkotāji ir pārliecināti, ka piedāvātās programmas vairos klausīšanās prieku visās klausītāju grupās.

 

4.jūlijā      Aigars REINIS (ērģeles), Aigars RAUMANIS (saksofons)11.

11.jūlijā     Edīte ALPE (ērģeles), Ilona BAGELE (soprāns)

18. jūlija    Simona SUNEPA, Juris VIZBULIS (tenors)

25.jūlijā      Ilze BARLO (ērģeles) un Rihards MAČANOVSKIS (basbaritons)

1.augustā   Ilona BIRĢELE (ērģeles), Diāna JAUNZEME – PORTNAJA        

                                      (ērģeles), Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA (sitaminstrumenti)

 8.augustā   Vita KALNCIEMA (ērģeles), Viktorija PAKALNIECE(soprāns)

15.augustā   Larisa CARJKOVA (ērģeles), Baiba RENERTE (mecosoprāns)

22.augustā   Liene Andreta KALNCIEMA (ērģeles), Dita KRENBERGA  (flauta)

29.augustā    Larisa BULAVA  (ērģeles), Monta MARTINSONE (soprāns)

 

Šī gada koncertciklu finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions, bet ar publicitāti palīdzēs Latvijas Radio, Kurzemes Vārds kā arī portāli irliepaja un liepājniekiem.

 

Pirmā koncerta – 4. jūlija koncertprogrammu piedāvās Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks Aigars REINIS. “Lielās Mūzikas balvas 2019” laureāts par izcilu darbu ansamblī. Reinis profesora T. Dekšņa ērģeļklasē ieguvis maģistra grādu. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Meistarību papildinājis pie Ludgera Lomana, Hansa Ūlas-Ēriksona un Hansa Helstena u.c.

Sadarbojies ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, Latvijas Radio kori, kamerkori Ave Sol, diriģentiem Māri Sirmo un Sigvardu Kļavu, kā arī daudziem izciliem solistiem.

  1. jūlija koncertā klausītāji varēs dzirdēt Eižēna Žigū, Johana Sebastiana Baha, Aleksandra Gilmāna, Kristapa Pētersona, Andra Dzenīša, Leo Lobreva un Uģa Prauliņa skaņdarbus.

Saspēlē ar Aigaru Reini koncertā muzicēs saksofonists Aigars Raumanis – viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem. Lielās Mūzikas balvas ieguvējs kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019). Mācījies pie Oskara Petrauska un profesora Arta Sīmaņa. Zināšanas papildinājis Sibēliusa Akadēmijā Helsinkos pie profesora Jonataana Rautiolas. Guvis panākumus daudzos konkursos, uzstājies Amerikas Savienotajās Valstīs, Somijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Grieķijā u.c. pasaulē.

 

 

Gundars Venens,

Koncertcikla producents

 

Atpakaļ