Trinitatis

LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA-2020 Koncertcikls MŪZIKA DIEVNAMAM

Publicēts: July 17, 2020

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē mīt ērģeles, kas klausītājus un ērģelniekus fascinē ar īpašo skanējumu, brīnišķīgo skatu un iespējām, ko šis instruments atklāj māksliniekiem.

Divus gadus katedrāle bija ietīta restaurācijas baltajos palagos un garāmgājējos radīja intrigu: diez’ kāda fasāde izskatīsies pēc fasādes remonta? Šobrīd Liepājas centra dominante stiepjas pret debesīm gaiši bēšīgos toņos, un ver durvis koncertu apmeklētājiem.

Koncertcikls MŪZIKA DIEVNAMAM 2020. gada jūlijā un augustā notiks katru svētdienu plkst.17.00, kā velte dižajām ērģelēm.

Pirms desmit gadiem tika aktualizēts jautājums par ērģeļu restaurāciju. Vajadzību 260 gadu senajam instrumentam ir daudz un2011. gadā uz pirmo ziedojumu maratonkoncertu atsaucās daudzi Latvijas ērģelnieki. Tā radās jauna tradīcija un turpmākie koncerti vasarās jau pazīstami ar nosaukumu –  MŪZIKA DIEVNAMAM.

Šī gada projektu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions, kas ir ļoti svarīgi, jo runāt par ievērojamu instrumentu ir bezjēdzīgi, kamēr netiek nodrošinātas iespējas dzirdēt tā skanējumu. Un šīs ērģeles ir to vērtas, lai klausītos tās neatkārtojamajā skanējumā.

Jūlija un augusta deviņos koncertos mākslinieki piedāvās dueta formātu – ērģelnieks kopā ar vokālistu vai vijolnieku. Šāda savienība stabuļu daudzveidīgā skanējuma prieku darīs spilgtāku.

     5.jūlijs – Ilze REINE (ērģeles) un Ilze GRĒVELE – SKARAINE (soprāns)

     12.jūlijs – Larisa CARJKOVA (ērģeles)un Monta MARTINSONE (soprāns)

    19.jūlijs – Vita KALNCIEMA (ērğeles) un Laura PURENA (soprāns)

    26.jūlijs – Jolanta BARINSKA (ērģeles) un Nataļja GRIGOROVIČA-SKARBINIKA (vijole)

    2.augusts – Ilze BARLO (ērģeles), Marlēna KEINE (soprāns)

    9.augusts – Liene Andreta KALNCIEMA un Evija MARTINSONE (soprāns)

   16.augusts – Baiba BETLERE (ērģeles) un Vizma ZVAIGZNE (mecosoprāns)

  23.augusts – Ilona BIRĢELE (ērģeles) un Paula ŠŪMANE (vijole)

  30.augusts – Diāna JAUNZEME- PORTNAJA (ērģeles) un Viktorija PAKALNIECE (soprāns)

 

 Gundars Venens,

Koncertcikla producents

 

Atpakaļ