Trinitatis

IZSKAN LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA – 9. koncerts „MŪZIKA DIEVNAMAM”

Publicēts: August 26, 2021

 

Šī mēneša pēdējā svētdienā – 29. augustā plkst. 17.00 – noslēgsies Liepājas koncertcikls „MŪZIKA DIEVNAMAM”. Tā faktiskais sākums rodams 2011. gada vasarā, kad ar mērķi veicināt ziedojumus leģendāro Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu restaurācijai, maratonkoncertā uzstājās virkne Latvijas ērģelnieku –  Kristīne Adamaite, Jolanta Barinska, Jacinta Bicāne, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Līga Ivāne, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Jānis Pelše, Iveta Pelše, Līga Šteinberga, Ilze Reine, Aigars Reinis, Atis Stepiņš un Līga Auguste.  Toreiz šis sarīkojums ievadīja 10. Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu, bet jau pēc gada katedrāles draudze pati uzsāka vasaras koncertu rīkošanu svētdienu pēcpusdienās. Tagad šie koncerti kļuvuši tradicionāli un ir Liepājas un pilsētas viesu iemīļoti.
Pēdējos gados koncerta formāts no ērģeļu solo papildināts ar vēl kādu instrumentu vai balsi. Arī noslēguma koncertā klausītāji dzirdēs divu mūziķu tandēmu.
Ilggadējā Rīgas Doma rezidējošā ērģelniece Larisa BULAVA un soprāns Monta MARTINSONE atradušas īstās noskaņas Liepājas ērģeļmūzikas vasaras izskaņai. Programmā: J.S.Bahs, F.Mendelszons-Bartoldi, J.Ivanovs, I.Zemazaris, Ē.Ešenvalds, O.Mesiāns un V.A.Mocarts.
Koncertciklu „Mūzika dievnamam” finansiāli turpina atbalstīt VKKF, Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas pilsēta, bet informatīvi – Latvijas radio, laikraksts „Kurzemes vārds”, portāli liepājniekiem.lv un irliepaja.lv.

 

LARISA BULAVA ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases profesore un aktīva koncertērģelniece. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas profesora I. Kalniņa klavieru (1973) un profesora N. Vanadziņa ērģeļu klasi (1974). Stažējusies Leipcigas Mūzikas augstskolā pie profesora V. Šēteliha (1980/1981).
Profesionālo meistarību veidojis mākslinieces pašas darbs, bagātā koncertu pieredze Latvijā, daudzās Eiropas valstīs, kā arī ASV, Kanādā un Izraēlā. Piedalījusies dažādos festivālos, TV, radio, skaņu plašu un CD ieskaņojumos.

 

Montai MARTINSONEI ir bakalaura un maģistra grāds operdziedāšanā. Vokālo meistarību papildinājusi pie prof. Jozefa Vallniga, Džojas Mammenas, Elizabetes Sasso–Frutas, Aksela Everaerta, Nadjas Kuremas u.c. izciliem māksliniekiem.
Izpildījusi Floras lomu Bendžamina Brittena operā “Skrūves pagrieziens” un Dziedātāja lomu Artura Maskata baletā “Bīstamie sakari”. Izveidojusi radošu sadarbību ar ērģelniecēm Edīti Alpi un Larisu Bulavu, Lietuvas Nacionālo filharmoniju, Lietuvas kamerorķestri un Čurļoņa stīgu kvartetu. Koncertējusi Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Somijā, Slovēnijā, Slovākijā, Igaunijā un Norvēģijā.

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents

Atpakaļ