Trinitatis

Reformācijas gadadienai veltīts koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.”

Publicēts: septembris 17, 2017

29.septembrī pl.19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.” ar komponistu Riharda Zaļupes un Andra Kontauta pirmatskaņojumiem.

2017.gads ir reformācijas 500.jubilejas gads. 1517.gadā reformas iniciators Mārtiņš Luters veica drosmīgu soli – 95 tēzes piestiprinot pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm. M.Luters iestājās par Kristus Baznīcas atjaunošanu un atgriešanos pie Svētajiem Rakstiem. Tieši M.Luteram pieder vārdi: “Te es stāvu un citādi nevaru.”, ar kuriem viņš pauž savu sirdsapziņas pārliecību, ka vienīgā patiesība ir Svētajos Rakstos. Arī šodien reformācijas atziņas aicina atgriezties pie patiesības: Sola Scriptura – vienīgi Raksti, Sola Gratia – vienīgi žēlastība, Solus Christus – vienīgi Kristus un Soli deo Gloria – vienīgi Dievam gods!

Lasīt vairāk


Publicēts: septembris 16, 2017

„Kungs, dari man zināmus Tavus ceļus, māci man Tavas tekas! Vadi mani Tavā patiesībā un māci mani, jo Tu esi mans Dievs, kas palīdz. Uz Tevi es gaidu vienumēr.” (Ps 25:4-5)

Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē

sākot no 2017. gada 5. oktobra ceturtdienās plkst. 19.00 notiks

IESVĒTES MĀCĪBAS

draudzes sakristejā (ieeja no Baznīcas ielas puses)

Mācības vadīs mācītājs, dekāns Pēteris Kalks

Lūdzam pieteikties draudzes kancelejā Lielā ielā 9, Liepājā darba dienās no plkst.10.00 līdz 13.00.

Tālruņi: +371 26172078 (dekāns Pēteris Kalks), +371 20360055 (kanceleja)

Esiet mīļi gaidīti!

Lasīt vairāk


Publicēts: septembris 5, 2017


Publicēts: septembris 5, 2017


16. Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls 2017/ Koncertu programma

Publicēts: septembris 4, 2017

Ceturtdien, 14. septembrī plkst. 19.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

Jubilate Deo

Piedalās: Liene Andreta Kalnciema (ērģeles), Marlēna Keine (soprāns), Ka Bo Čans (Ka Ba Chan, Igaunija kontrtenors), Dita Krenberga (flauta).

Programmā: Johans Sebastians Bahs, Georgs Frīdrihs Hendelis, Sēzars Franks, Volfgangs Amadejs Mocarts, Endrjū Loids Vēbers.

Šajā koncertprogrammā apvienojušies Latvijas un Igaunijas mūziķi, lai kopīgiem spēkiem šajā trauksmainajā laikā klausītājiem ļautu rast mieru mūzikā un kaut uz mirkli apstāties un ieklausīties skaistumā. Volfganga Amadeja Mocarta, Johana Sebastiana Baha un Georga Fridriha Hendeļa skaņdarbus,

Lasīt vairāk


Izskan Liepājas ērģeļmūzikas 2017. gada vasara MŪZIKA DIEVNAMAM

Publicēts: augusts 23, 2017

Inga Šļubovska – Kancēviča

27.augusta svētdienā pl. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē noslēgsies ērģeļmūzikas 7.koncertsezona MŪZIKA DIEVNAMAM. Aizvadītā vasara klausītājiem katedrālē dāvāja ērģeļmūzikas duetus un tāds būs arī noslēdzošais koncerts.

Ērģelniece Vita KALNCIEMA un soprāns Inga ŠLUBOVSKA-KANCĒVIČA speciāli šim koncertam sagatavojušas īpašu programmu – LIEPĀJAS BAROKS. Tajā iekļauti J.S. Baha, F.G. Hendeļa, J.Arkodelta, T. Albinoni, A. Vivaldi un L. Kerubīni skaņdarbi.

Būtiska saistība ar šiem Liepājas ērģeļmūzikas koncertiem  ir profesorei Vitai KALNCIEMAI. Pirms septiņiem gadiem viņa rosināja sarīkot īpašu maratonkoncertu ērģeļu restaurācijas atbalstam. Un kopš tā brīža arī dzima tradīcija vasaras svētdienu pēcpusdienās dot iespēju liepājniekiem un pilsētas viesiem regulāri klausīties unikālā instrumenta neatkārtojami krāšņo skanējumu. Ar Liepājas Kultūras pārvaldes, VKKF finansiālo un Latvijas radio informatīvo atbalstu tas īstenojas gadu no gada.

Lasīt vairāk


Liepājas ērģeļmūzikas vasaras koncertciklā MŪZIKA DIEVNAMAM ērģeļu un saksofona duets

Publicēts: augusts 17, 2017

20.augusta svētdienā pl.17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē atkal skanēs ērģeļu un saksofona noslēpumainā saspēle. Šoreiz – ar ērģelnieces Ivetas PELŠES un saksofonista Vietura CELMA izvēlēto programmu. Tā aptvers baroka un romantisko laikmetu un aizvedīs klausītāju līdz 21. gadsimta mūzikai, ļaujot kavēties J.S.Baha-Š.Guno, G.F.Hendeļa, K.Sensānsa, Lui Ž.-A.Lefebur-Veli, Jāz. Mediņa E.Bocas, A.Pjacollas, Nikolā Žaka Lemēna skaņu pasaulē.

Iveta PELŠE Latvijas Mūzikas akadēmiju absolvējusi klavieru un ērģeļspēles speciālitātē. 2007. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu ērģeļspēlē prof. L.Bulavas klasē. Zināšanas papildinājusi Ķelnes Mūzikas augstskolā, profesora T. Mešlera improvizācijas un ērģeļspēles klasē. Studējusi arī Lēfstabrūkas Ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (profesori H.Ūla-Eriksons, H.Hellstens, J. Spērstra, G. Verkade, K. Nelsone) un Štralzundas Ērģeļakadēmijā (profesors P. van Daiks).

Lasīt vairāk


Pēc pirmā iesvētes apmācību kursa Sv.Gregora kristīgās misijas centrā draudzei pievienojas jauna locekle

Publicēts: augusts 17, 2017

“Kā jauneklis uzturēs savu ceļu šķīstu? Kad turēsies pie Taviem vārdiem.” /Ps. 119:9/

2017.gada  6.augustā, Mūsu Kunga apskaidrošanas dienas dievkalpojumā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē mūsu draudzei pievienojās jauna locekle – Henriete Jete Grigola.

Henriete Jete Grigola – iesvētīta 2017.gada 6.augustā. Henriete ir Māras Jensones meita un bīskapa Hansa Martina audžumeita.

Henriete bija to pusaudžu vidū, kuri šogad piedalījās iesvētes apmācībās pusaudžiem, kas dzimuši 2003.-2005.gadā. Par apmācību norisi gādāja izcila komanda. Lekcijas lasīja māc.Raimonds Mežiņš, māc.Roberts Otomers un bīskaps Hanss Martins Jensons.

Apmācības norisinājās divos posmos – aprīlī un jūnijā Sv.Gregora kristīgās misijas centrā. Pusaudži apguva programmu, kas ietvēra 15 lekcijas. Noslēgumā apliecinājumu par izieto apmācību saņēma 19 pusaudži no Ventspils, Saldus, Talsiem, Ķekavas, Salaspils, Jūrmalas/Liepājas, Rīgas/Usmas. 25.-26.augustā plānots dalībnieku salidojums ar skatu uz turpmāku iesaisti kalpošanā.

Apsveicam Henrieti ar skaisto iesvētību notikumu!

“Dzīvojiet kā gaismas bērni! Gaismas auglis ir visā, kas krietns, taisnīgs un patiess.” /Ef 5:8,9/ 

Lasīt vairāk


Publicēts: augusts 10, 2017

14. augustā pl.18.00

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

ORDINĀCIJAS DIEVKALPOJUMS

Mācītāja amatā tiks ordinēti: Vilnis Auziņš, Ivars Bergs,Andis Ķīvičs un Valdis Vircavs

Dievkalpojumu vadīs: bīskaps Hanss Martins Jensons

Piedalīsies: dekāns Pēteris Kalks, bīskapa vietnieks Ainars Jaunskalže, Jelgavas iecirkņa prāvests Oskars Laugalis,

Kandavas iecirkņa prāvests Mārcis Zeiferts

Ērģelniece: Līga Auguste


ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA LIEPĀJĀ. MŪZIKA DIEVNAMAM.

Publicēts: augusts 10, 2017

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē 13. augustā pl.17.00 turpinās koncertcikls, kas klausītājus priecē katru svētdienu. Jau septiņus gadus koncertciklā MŪZIKA DIEVNAMAM slaveno Liepājas ērģeļu skanējums tiek nodrošināts visas vasaras garumā. 2017. gadā – ērģeles skan kopā ar instrumentu vai balsi. Šāds formāts klausītājus ir ieinteresējis. Augustā – vēl trīs koncerti. 13.augustā uzstāsies ērģelniece Ilona BIRĢELE un bass Krišjānis NORVILIS.

Mākslinieki izvēlējušies krāšņu programmu: Nikolā de Grinjī, Gabriels Forē, Johans Sebastiāns Bahs, Francis Šūberts, Sezārs Franks un līdzās – latviešu komponistu valdzinošā mūzika: Jānis Kalniņš, Jānis Lūsēns, Pēteris Barisons.

 

Lasīt vairāk