Trinitatis

Publicēts: decembris 22, 2022

Ziemsvētku laikā

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē

24.decembrī pl.18.00 –  Ziemsvētku vakars

                             Kristus piedzimšanas svētvakars

piedalās koris “INTIS” diriģente Ilze Valce

25.decembrī pl.10.00  –  Kristus piedzimšanas svētki

26.decembrī pl.15.00 – Otrie Ziemsvētki / diakona martira Stefana diena

                                      Diakona ordinācija ( Jānis Spuda )

31.decembrī pl.18.00  –  Vecgada diena

1.janvārī pl.10.00  – Jaungads  /  Jēzus vārda došanas diena

6.janvārī  pl.18.00  –  Zvaigznes diena

Priecīgus  svētkus!


Publicēts: decembris 6, 2022

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

18. decembrī plkst. 16:00

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts

„Gavilējiet, zvaigznes”

„ Šonakt klusi, klusi Debess atver vārtus
Un pa Lielo Piena Ceļu atnāk
Kāda spoža zvaigzne, spožākā no visām,
Lai pār Zemi atkal būtu Gaisma! ”

Šie ir vārdi no Ziemassvētku koncerta tituldziesmas “Gavilējiet, zvaigznes”, ko radīja mums visiem labi zināmais dziedātājs un komponists Niks Matvejevs. Dziesma brīnumaini precīzi iezīmē šo, mums visiem tik neaizmirstamo pārmaiņu laiku, kas liek aizdomāties un vairāk kā citkārt raudzīties zvaigznēs, lūgt un lūgties, meklēt, cerēt un mīlēt. Mūzika vienmēr bijusi tā, kas palīdz grūtā brīdī, tā, kas spēj dziedēt, atbalstīt un priecēt. Būsim priecīgi Jūs satikt mūsu koncertos!

Ziemassvētku programma ir veltījums mūsu visu mātei – ZEMEI!

Koncertā skanēs gan Raimonda Paula, gan Nika Matvejeva zināmas un pavisam nedzirdētas kompozīcijas, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Ingusa Feldmaņa dziesmas, gan dziesmas no Marijas pēdējā albuma „Uz ilūziju tilta”, kā arī jaunas orģinālkompozīcijas.

Koncertā muzicēs – Rolands Beļēvičs (taustiņi), Norberts Skraucis (bass), Ingus Feldmanis (ģitāra), Andris Buiķis (bungas), Līga Robežniece (balss), Jegors Kovaikovs (ģitāra).

Koncerts vienā daļā. Ilgums – 90 min.

Biļetes tiek tirgotas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/25200


Publicēts: decembris 2, 2022


Publicēts: novembris 16, 2022

 

Piektdien, 18.novembrī plkst.12.00
Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē

visi aicināti uz

Latvijas Valsts proklamēšanas
104. gadadienas svētbrīdi
                                       

                                            vada bīskaps Hanss Martins Jensons

Dievs, svētī Latviju!


Publicēts: novembris 16, 2022

 

Draudzes grāmatu galdā un kancelejā pieejama:

 

LELB Baznīcas gadagrāmata 2023

Cena  10,00eur


Publicēts: septembris 23, 2022

Tas Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka. Viņš man liek ganīties zāļainās ganībās. Viņš mani vada pie skaidra ūdens. Viņš atspirdzina manu dvēseli un ved mani pa taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ..”(Ps 23:1-3)


Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē
sākot no 2022. gada 7.oktobra notiks

 
IESVĒTES MĀCĪBAS
piektdienās plkst.18.00 draudzes sakristejā
(ieeja no Baznīcas ielas puses)

Mācības vadīs mācītājs, dekāns Pēteris Kalks
Lūdzam pieteikties draudzes kancelejā Lielā ielā 9, Liepājā
darba dienās no plkst.10.00 līdz 13.00
Tālrunis: +371 26172081 (dekāns Pēteris Kalks)
+371 20006370 (kanceleja)

Esiet mīļi gaidīti!


Publicēts: augusts 25, 2022

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2022
MŪZIKA DIEVNAMAM
izskaņas koncerts
ar programmu MAZĀ VASARAS MŪZIKA

Kopš 2011. gada Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē iedibināta brīnišķīga vasaras  koncertu tradīcija. Arī šogad, saules pielietajās svētdienu pēcpusdienās, katedrālē skanēja ērģeļmūzika – gan solo skaņdarbi, gan dueti ar citu instrumentu vai balsi. Aizvadīti astoņi koncerti un var droši apgalvot, ka koncertcikls bijis klausītāju īpaši iemīļots un apmeklēts, jo afiša bija bagātīga un vilinoša gan ar Eiropas zvaigznes viesošanos Liepājā, gan koncerta sarīkošanu latviešu komponistam Ērikam Ešenvaldam, gan ar spožu talantu muzicēšanu ik svētdienu pēcpusdienās.

Koncertcikla noslēgumā – ērģeļu duets ar īpašu koncerta programmu, kam dots nosaukums “Mazā vasaras mūzika”.

Vita KALNCIEMA ir J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore un Ērģeļu klases vadītāja. Absolvējusi Mūzikas akadēmijas klavieru (1983) un ērģeļu (1985) klasi. Izglītību papildinājusi meistarklasēs pie pasaulē atzītiem ērģeļmūzikas interpretiem – G. Bovē, L. Roga, L. Lomana, E. Koimana, L. Krēmera, H. Ūlas-Eriksona u. c. Ieguvusi prēmijas vairākos starptautiskos ērģelnieku konkursos – Ukrainā (1989), Polijā (1989), Mendelszona-Lista konkursā Šveicē (1994), Sezāra Franka konkursā Holandē (1994). Uzstājusies daudzviet pasaulē – Vācijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Kanādā, ASV, Norvēģijā, Francijā, Itālijā u.c. Realizēts 7 koncertu cikls Rīgas Domā „No latviešu ērģeļmūzikas zelta fonda” un ciklu „Eiropas elpa”.

Liene Andreta KALNCIEMA ir mūziķu dinastijas pārstāve, viena no spilgtākajām un savas paaudzes latviešu ērģelniecēm. Ieguvusi maģistra grādu prof. Vitas Kalnciemas ērģeļu klasē, kā arī Tallinas Mūzikas un Mākslas akadēmijā – profesionālo maģistra grādu mūzikā.

Petra Ebena konkursā Čehijā, ieguvusi 1. vietu un balvu par labāko P. Ebena darbu atskaņojumu. Sezāra Franka ērģelnieku konkursā Holandē – 3. vieta. Dānijā konkursā Ešbergā, Vadenzē – laureāta diploms un 3. vieta.

L.A.Kalnciemas koncertdarbība sniedzas  tālu pasaulē – Vācijā, Francijā, Somijā, Nīderlandē, Kanādā, ASV u.c.

Piedalījusies Latvijas Valsts simtgadei veltītajā koncertciklā “Latvijas simtgade ērģeļu balsīs”. Atzīmējot Latvijas Neatkarības 100. gadadienu, sniegusi latviešu ērģeļmūzikas koncertu ASV, Sandjego, Balboa parka „Spreckels” ērģeļu paviljonā pie pasaulē lielākajām brīvdabas stabuļu ērģelēm.

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents


Publicēts: augusts 21, 2022


Publicēts: augusts 19, 2022

 

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2022

MŪZIKA DIEVNAMAM – 8. koncerts

21.augustā plkst.17.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē durvis tiks vērtas kārtējam ērģeļmūzikas vasaras koncertam. Pārdomātu un skanīgu programmu tandēmā ar tenoru Juri Vizbuli salikusi jaunā un talantīgā ērģelniece Simona Sunepa. Mākslinieki dzīvo vienā pasaules telpā ar saviem klausītājiem un arī viņiem sāp dramatiskie Ukrainas notikumi, kas šķiet neiespējami 21.gadsimtā. Tāpēc koncertā skanēs Paula Peidža “Lūgšana par Ukrainu”. Šis būs koncertcikla “Mūzika dievnamam” priekšpēdējais koncerts. Augusta pēdējā svētdienā Liepājas ērģeļmūzikas vasara izskanēs.

Simona Sunepa  mācījusies gan klavieres, gan klavesīnu, gan interesējusies par vairākiem citiem instrumentiem, tomēr par savu mūža instrumentu izvēlējusies ērģeles. 2009. gadā sākusi apgūt ērģeļspēli pie ērģelnieces Kristīnes Adamaites. 2014. gadā ieguvusi mecenātu Ivara un Anitas Gaides balvu par spilgtu radošo darbību studiju periodā. 2016. gadā viņas studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vainagojās ar maģistra grādu profesores Larisas Bulavas ērģeļu klasē. Prasmes papildinājusi meistarklasēs pie atzītiem ārzemju ērģelniekiem. Uzstājusies daudzviet Latvijā un koncertus sniegusi arī  Lietuvā, Polijā, Nīderlandē, Maltā un Krievijā. Ikdienas darbs Simonai Sunepai saistās ar ērģeļspēles mācīšanu mūziku mīlošiem jauniešiem Saldus mūzikas skolā, kas ir viena no četrām skolām, kas akreditēta ērģeļspēles programmā. 

Juris Vizbulis – viens no spožākajiem jaunās paaudzes tenoriem Latvijā. 2009. gadā absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālo nodaļu pie asoc. prof. Andžellas Gobas. Kā solists piedalījies vairākos Latvijas nacionālās operas un baleta uzvedumos. Viņa nozīmīgākās operlomas ir Bastjēns V. A. Mocarta operā “Bastjēns un Bastjenna”, Tamino operā “Mazā burvju flauta”, Trikē P. Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins”, kā arī Alfrēds J. Štrausa operetē “Sikspārnis”.J.Vizbulim ir vairākas lomas mūziklos – Tonijs L. Bernstaina “Vestsaidas stāstā”, Mariuss K. M. Šēnberga “Les Misérables”, kā arī Jāzeps E. L. Vēbera mūziklā “Jāzeps un raibais sapņu mētelis”. Vinš dziedājis tenora solo Kamila Sensānsa “Ziemassvētku oratorijas”, Marka Antuāna Šarpantjē “Te Deum”, kā arī Riharda Dubras “Ziemassvētku kantātes atskaņojumos”.Mākslinieks aktīvi koncertē Latvijas koncertzālēs un dievnamos. Sadarbībā ar franču ērģelniekiem ir notikuši vairāki viņa koncerti Francijas baznīcās bet ar kamermūzikas  koncertiem uzstājies arī Itālijā, Anglijā un Austrijā.

 

Gundars Venens,

koncerticikla producents


Publicēts: augusts 11, 2022

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2022

MŪZIKA DIEVNAMAM – 7. koncerts

14. augustā plkst.17.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē muzicēs ērģelniece Una Cintiņa. Koncertciklā “Mūzika dievnamam” māksliniece viesojas jau trešo reizi. Īpašā atmiņā klausītājiem palicis “Duo Esmera” koncerts, kura programmu ērģelniece veidoja sadarbībā ar franču kontrtenoru Žanu Sebastienu Bovē. Bet 2022. gada ērģeļmūzikas vasarā Una Cintiņa uzstāsies ar Latvijas Nacionālās operas soprānu Viktoriju Pakalnieci. Koncerta programma aptvers mūziku no senās mūzikas līdz pat mūsdienu komponistu darbiem, izskaņā atskaņojot Naži Hakima mūziku. Interesanti, ka šis virtuozais libāņu izcelsmes ērģelnieks un komponists pats ir viesojies Liepājā un atskaņojis savu mūziku uz Sv. Trīsvienības katedrāles ērģelēm.

Una Cintiņa jau daudzus gadus ir ērģelniece, diriģente un mūzikas dzīves vadītāja Nīderlandes Laurentiusa baznīcā Alkmārā.Bērnību aizvadījusi Jūrmalā, mūziķu ģimenē. Jau 14 gadu vecumā Bulduru evaņģēliski luteriskajā Jūrmalas baznīcā pildījusi ērģelnieces pienākumus.Latvijas Mūzikas akadēmiju absolvējusi Sigvarda Kļavas klasē kā profesionāla diriģente. Pēc tam ieguvusi  Maģistra grādu prof. Tālivalda Dekšņa ērģeļmūzikas klasē. Studijas turpinājusi arī Amsterdamas konservatorijā pie ērģeļmūzikas profesora Žaka van Ortmersena. Una Cintiņa papildinājusies meistarklasēs un vasaras akadēmijās pie ērģeļspēles izcilībām – Tona Kūpmana, Luidžera Lomana, Hansa Fagiusa, Olivjē Latrija, u.c. Nozīmīga vieta ērģelnieces koncertu programmās allaž atvēlēta arī latviešu mūzikas un 21.gs. komponistu mūzikas popularizēšanai.

Viktorija Pakalniece  ir Latvijas opermūzikas talants. 2019. gadā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu ar augstāko vērtējumu docentes Airas Rūrānes vokālajā klasē, iestudējot fragmentus no Dž.Verdi operas “Traviata”. Uzstājusies Siguldas opermūzikas svētkos kopā ar izciliem mūziķiem. Diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Vladimiru Kiradžijevu, LNOB solistiem un pasaules slavu ieguvušo soprānu Marinu Rebeku, kura ir viena no V. Pakalnieces vokālajiem pedagogiem.Dziedātāja ieguvusi 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā, kā arī saņēmusi finālista diplomu Alīdas Vānes vokālistu konkursā 2017. gadā. Piedalījusies Džovanni Pergolēzi kantātes “Stabat Mater” atskaņojumā Rīgas Domā. Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas 100-gadei veltītajā koncertā Lielajā Ģildē Viktorija Pakalniece kopā ar pianistu Andreju Osokinu, tenoru Mihailu Čuļpajevu, diriģentu Andri Pogu un citiem māksliniekiem atskaņojusi Ludviga van Bēthovena “Fantāziju”.

 

Gundars Venens,

koncerticikla producents