Trinitatis

Publicēts: septembris 21, 2018

Tas Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka. Viņš man liek ganīties zāļainās ganībās. Viņš mani vada pie skaidra ūdens. Viņš atspirdzina manu dvēseli un ved mani pa taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ..”(Ps 23:1-3)

Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē

sākot no 2018. gada 12. oktobra notiks

 

IESVĒTES MĀCĪBAS

piektdienās plkst.18.00 draudzes sakristejā

(ieeja no Baznīcas ielas puses)

Lasīt vairāk


XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu atklāsim ar koncertu visai ģimenei “Lapa ar zelta maliņu”

Publicēts: septembris 2, 2018

Šogad jau septiņpadsmito reizi no 9. līdz 22. septembrim notiks Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls. Klausītāji tiks gaidīti koncertos Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kas lepojas ar pasaulē lielākajām vēsturiskajām mehāniskajām ērģelēm ar vairāk nekā 7000 stabulēm, Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē. Biļetes jau šobrīd iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā.

Tā kā Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls vienmēr sakritis ar laiku, kad Latvijā tiek atzīmētas dzejas dienas, tad festivālu atklās dzejnkoncerts visai ģimenei “Lapa ar zelta maliņu”. Tajā satiksies daudziem pazīstamā un tuvā Aspazijas bērnu dzeja un mūzika. Dzeju lasīs tēva un meitas duets Dita Lūriņa un Valdis Lūriņš, savukārt muzikālo ietvaru būs sarūpējusi lieliskā ērģelniece un topošo mūziķu skolotāja Larisa Carjkova. Koncerts notiks Sv. Trīsvienības katedrālē svētdien, 9. septembrī plkst. 12.30. Ieeja ir bez maksas.

Lasīt vairāk


Liepājas diecēzes diena “Tēvi.Tēvzeme.Mūsu Tēvs…” 8.septembrī – Kuldīgā

Publicēts: augusts 31, 2018

Luterāņu kopiena kopj tradīciju sapulcināt draudžu locekļus uz Baznīcas dienām vai atsevišķām diecēzes dienām, kas notikušas Alūksnē (2006), Valmierā (2009) un Cēsīs (2014).

LELB Liepājas diecēze, kas tika izveidota 2007.gadā, ir noturējusi vienu diecēzes dienu Jaunpilī (2011) un ir notikušas Pateicības dienas. Šogad, 8. septembrī Kuldīgā notiks otrā diecēzes diena. Tās tēma “Tēvi. Tēvzeme. Mūsu Tēvs…” izraudzīta, godinot Latvijas simto gadskārtu, kā arī dēļ tā, ka Tēvu diena ir nākošajā dienā pēc izvēlētā diecēzes dienas datuma.

Lasīt vairāk


Vertikāle IV

Publicēts: augusts 28, 2018


Izstāde “Sibīrijas bērni” un filma festivālā „Via Baltica”

Publicēts: augusts 6, 2018

Piektdien, 3. augustā, pulksten 16:00 festivāla “Via Baltica” ieskaņā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ar režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Sibīrijas bērni” seansu tika atklāta tāda paša nosaukuma ceļojošā izstāde, kas Liepājā būs skatāma līdz pat 8. septembrim.

Festivāls “Via Baltica” piesaistīts vēsturiskajiem 1989. gada 23. augusta notikumiem, kad Latvija, Igaunija un Lietuva vienojās Baltijas ceļā – 600 km garā dzīvajā ķēdē, apliecinot visu trīs valstu vienotību centienos pēc brīvības. Šogad festivālā Baltijas valstu neatkarības tēma skatīta daudz plašāk – gan par dzīvi nebrīvē valstī, kurā valdīja vēsturē viens no baisākajiem totalitārajiem režīmiem, gan par izcilām personībām, kuras nesalauztas dzīvojušas šajā sistēmā, gan atgādinot, ka šobrīd dzīvojam neatkarīgā valstī, kas ļauj ikvienam māksliniekam brīvi izteikties ar savu radošo darbu.

Lasīt vairāk


Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošana kā nākamais nozīmīgais posms pie objekta saglabāšanas nākamajām paaudzēm

Publicēts: jūnijs 27, 2018

Ar patiesu prieku varam sacīt, ka Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasāžu un torņa atjaunošanas, logu un smilšakmens detaļu restaurācijas darbi ir uzsākti. Kopējais projekta īstenošanas laiks plānots 24 mēneši, būvdarbus veic SIA firma “UPTK”.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošanas darbi tiek īstenoti Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” sadarbības projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” ietvaros.

Lasīt vairāk


Draudzes padomes un revidentes ievešana amatā – 1.jūlijā

Publicēts: jūnijs 18, 2018

2018.gada 6.maijā notika jaunās draudzes padomes un revidenta vēlēšanas.

Tika ievēlēti sekojoši padomes locekļi: Anita Brantevica, Artūrs Robalds, Kārlis Altītis, Monika Jansone, Indulis Sveilis, Līvija Timbare, Kaspars Lauris, Margita Bārbale, Arvīds Vitāls, Gunta Šnipke, Vilnis Vitkovskis, Oskars Trenmors, rezerves kandidāti – Rita Emsiņa, Astrīda Emberga.

Kā revidente ievēlēta Gunta Liepa.

Jaunās draudzes padomes un revidentes ievešana amatā notiks dievkalpojuma laikā svētdien, 1.jūlijā.

Jēzus Kristus, mūsu Kungs, un Dievs, mūsu Tēvs, kas savā žēlastībā mūs mīl un pašķir mums mūžīgu mierinājumu un uzticamu cerību, lai uzmundrina un nostiprina jūsu sirdis ikvienā krietnā darbā un vārdā. /2Tes 2:16-17/


Garīgas dziesmas Ziemeļvalstu skaņās

Publicēts: jūnijs 18, 2018

Ērģelnieks Valters Berggrēns (Walter Berggren) no Zviedrijas, Latvijā bijis vairākkārt, gan uzstādot no Zviedrijas atvestas ērģeles (piemēram, Rīgas Sv.Jāņa, Priekules un Liepupes baznīcās), gan koncertējot. V.Berggrēns kopā ar sievu, kas ir arī ērģelniece, vada kori ‘Corde vocali’ (itāļu val.- balssaite). Šovasar koris atkal būs Latvijā ar koncertu turneju pa Liepājas diecēzi un piedalīsies dievkalpojumos:

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, ceturtdien, 28.jūnijā, plkst. 18.00.

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, piektdien, 29.jūnijā, plkst. 18.00 (Kuldīgas iecirkņa prāvesta U.Gailīša amatā ievešanas dievkalpojums).

Priekules baznīcā, sestdien, 30.jūnijā, plkst. 18.00.

Jelgavas Sv. Annas prokatedrālē, svētdien, 1.jūlijā, plkst. 10.00.

 

Visi laipni lūgti baudīt mūzikas skaņas no kaimiņvalsts!


Draudzes padomes vēlēšanas

Publicēts: maijs 3, 2018
Mīļie draudzes  locekļi!
Liepājas Sv.Trīsvienības ev.lut.draudze aicina piedalīties
“JAUNĀS PADOMES VĒLĒŠANĀS”
Svētdien, 2018.gada 6.maijā pl.12:00 (pēc dievkalpojuma)
Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē

Publicēts: aprīlis 16, 2018

Esiet aicināti piedalīties

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles

PAVASARA TALKĀ

sestdien, 21. aprīlī plkst.10.00

Plānotie darbi:

  • baznīcas un solu mazgāšana;
  • puķu podu katedrāles pagalmā sakopšana;
  • šķūņa/ tualetes remonta un sakopšanas darbi.

Līdzi jāņem: darba cimdi un kalpošanas prieks.

Sīkāka informācija pie: Artūra Robalda mob.t.: 2 9418483