Trinitatis

Publicēts: aprīlis 12, 2022

KLUSĀS NEDĒĻAS

UN LIELDIENU LAIKA DIEVKALPOJUMI

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē 

 

10. aprīlis  Palmarum – Pūpolu svētdiena

10:00 Dievkalpojums

 

14. aprīlis    Viridum – Zaļā Ceturtdiena

11:00 Diecēzes mācītāju ordinācijas  solījuma atjaunošanas dievkalpojums.Eļļas svētīšana.

18:00 Draudzes svētku dievkalpojums

 

15. aprīlis    Pasha –  Lielā Piektdiena

10:00 Dievkalpojums

17:00 Ekumēniskais “Krusta ceļš” no Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles līdz Sv.Jāzepa katedrālei

 

16.aprīlis    Klusā Sestdiena – Lieldienu priekšvakars

21:30 Lieldienu Vigīlija

 

17. aprīlis    Kristus Augšāmcelšanās svētki – Lieldienas

10:00 LIELDIENU SVĒTKU DIEVKALPOJUMS

 

18. aprīlis    Otrās Lieldienas

10:00 Dievkalpojums


Publicēts: marts 4, 2022

„Kungs, dari man zināmus Tavus ceļus, māci man Tavas tekas! Vadi mani Tavā patiesībā un māci mani, jo Tu esi mans Dievs, kas palīdz. Uz Tevi es gaidu vienumēr.”(Ps 25:4-5)

 

Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē

sākot no 2022.gada 11.marta notiks

 

IESVĒTES MĀCĪBAS

piektdienās plkst.18.00 draudzes sakristejā
(ieeja no Baznīcas ielas puses)

Mācības vadīs mācītājs, dekāns Pēteris Kalks

Lūdzam pieteikties draudzes kancelejā Lielā ielā 9, Liepājā
darba dienās no plkst.10.00 līdz 13.00
Tālrunis: +371 26172081 (dekāns Pēteris Kalks)
+371 20006370 (kanceleja)

Esiet mīļi gaidīti!


Dievkalpojumi Ziemsvētku laikā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē

Publicēts: decembris 20, 2021

Gods Dievam augstība, un miers virs zemes, un cilvēkiem labs prāts!                                                                                                                                         Lk2:14

24. decembrī  plkst.18:00 un 19:00
Ziemsvētku vakars
Kristus piedzimšanas svētki

25.decembrī  plkst. 10:00
Ziemsvētki
Kristus piedzimšanas svētki

26.decembrī  plkst. 10:00
Otrie Ziemsvētki

                                                                                               31.decembrī  plkst. 18:00
                                                                                               Vecgada diena

                                                                                               1.janvārī  plkst. 10:00
                                                                                              Jaungada diena
                                                                                               Jēzus Vārda došanas diena


Publicēts: decembris 9, 2021

 

Draudzes grāmatu galdā un kancelejā pieejama:

LELB Baznīcas gadagrāmata 2022

cena: 9,00eur


Publicēts: novembris 25, 2021


Publicēts: septembris 22, 2021

Tas Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka. Viņš man liek ganīties zāļainās ganībās. Viņš mani vada pie skaidra ūdens. Viņš atspirdzina manu dvēseli un ved mani pa taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ..”(Ps 23:1-3)

Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē

sākot no 2021. gada 8.oktobra notiks

IESVĒTES MĀCĪBAS

plkst.18.00 draudzes sakristejā piektdienās

(ieeja no Baznīcas ielas puses)

Mācības vadīs mācītājs, dekāns Pēteris Kalks

 

Lūdzam pieteikties draudzes kancelejā Lielā ielā 9, Liepājā
darba dienās no plkst.10.00 līdz 13.00

Tālrunis: +371 26172081 (dekāns Pēteris Kalks)
+371 20006370 (kanceleja)

Esiet mīļi gaidīti!


IZSKAN LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA – 9. koncerts „MŪZIKA DIEVNAMAM”

Publicēts: augusts 26, 2021

 

Šī mēneša pēdējā svētdienā – 29. augustā plkst. 17.00 – noslēgsies Liepājas koncertcikls „MŪZIKA DIEVNAMAM”. Tā faktiskais sākums rodams 2011. gada vasarā, kad ar mērķi veicināt ziedojumus leģendāro Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu restaurācijai, maratonkoncertā uzstājās virkne Latvijas ērģelnieku –  Kristīne Adamaite, Jolanta Barinska, Jacinta Bicāne, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Līga Ivāne, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Jānis Pelše, Iveta Pelše, Līga Šteinberga, Ilze Reine, Aigars Reinis, Atis Stepiņš un Līga Auguste.  Toreiz šis sarīkojums ievadīja 10. Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu, bet jau pēc gada katedrāles draudze pati uzsāka vasaras koncertu rīkošanu svētdienu pēcpusdienās. Tagad šie koncerti kļuvuši tradicionāli un ir Liepājas un pilsētas viesu iemīļoti.
Pēdējos gados koncerta formāts no ērģeļu solo papildināts ar vēl kādu instrumentu vai balsi. Arī noslēguma koncertā klausītāji dzirdēs divu mūziķu tandēmu.
Ilggadējā Rīgas Doma rezidējošā ērģelniece Larisa BULAVA un soprāns Monta MARTINSONE atradušas īstās noskaņas Liepājas ērģeļmūzikas vasaras izskaņai. Programmā: J.S.Bahs, F.Mendelszons-Bartoldi, J.Ivanovs, I.Zemazaris, Ē.Ešenvalds, O.Mesiāns un V.A.Mocarts.
Koncertciklu „Mūzika dievnamam” finansiāli turpina atbalstīt VKKF, Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas pilsēta, bet informatīvi – Latvijas radio, laikraksts „Kurzemes vārds”, portāli liepājniekiem.lv un irliepaja.lv.

 

LARISA BULAVA ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases profesore un aktīva koncertērģelniece. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas profesora I. Kalniņa klavieru (1973) un profesora N. Vanadziņa ērģeļu klasi (1974). Stažējusies Leipcigas Mūzikas augstskolā pie profesora V. Šēteliha (1980/1981).
Profesionālo meistarību veidojis mākslinieces pašas darbs, bagātā koncertu pieredze Latvijā, daudzās Eiropas valstīs, kā arī ASV, Kanādā un Izraēlā. Piedalījusies dažādos festivālos, TV, radio, skaņu plašu un CD ieskaņojumos.

 

Montai MARTINSONEI ir bakalaura un maģistra grāds operdziedāšanā. Vokālo meistarību papildinājusi pie prof. Jozefa Vallniga, Džojas Mammenas, Elizabetes Sasso–Frutas, Aksela Everaerta, Nadjas Kuremas u.c. izciliem māksliniekiem.
Izpildījusi Floras lomu Bendžamina Brittena operā “Skrūves pagrieziens” un Dziedātāja lomu Artura Maskata baletā “Bīstamie sakari”. Izveidojusi radošu sadarbību ar ērģelniecēm Edīti Alpi un Larisu Bulavu, Lietuvas Nacionālo filharmoniju, Lietuvas kamerorķestri un Čurļoņa stīgu kvartetu. Koncertējusi Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Somijā, Slovēnijā, Slovākijā, Igaunijā un Norvēģijā.

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents


LIEPĀJAS ĒŖĢEĻMŪZIKAS VASARAS 8. KONCERTS

Publicēts: augusts 20, 2021

22.augustā plkst. 17.00 – koncertcikla „MŪZIKA DIEVNAMAM” kārtējais koncerts. Šovasar klausītāji ir lutināti ar spilgtu vokālās mākslas meistaru muzicēšanu ērģeļu pavadījumā, bet priekšpēdējā vasaras koncertā skanēs ērģeļu un flautas tandēms.
Ērģelniece Liene Andreta Kalnciema ik vasaru muzicējusi Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, bet pirmo reizi būs duetā ar izcilo Latvijas flautisti Ditu Krenbergu. Mākslinieces sagatavojušas programmu „Gadsimtu melodijas”. Tur būs izcilu skaņražu pērles, kas ielīksmos ikvienu klausītāju: J.S.Bahs, J.P.Svēlinks, J.G.Mītelis, J.K.Kelners, Dž.Raters un P.Dambis.
Arī šovasar koncertciklu „Mūzika dievnamam” finansiāli atbalsta VKKF, Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas pilsēta. Informē – Latvijas radio, laikraksts „Kurzemes vārds”, portāli liepājniekiem.lv un irliepaja.lv.

Liene Andreta KALNCIEMA maģistra grādu ieguvusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Vitas Kalnciemas ērģeļu klasē, bet profesionālo maģistra grādu mūzikā – Tallinas Mūzikas un Mākslas akadēmijā.
Petra Ebena starptautiskajā ērģelnieku konkursā Čehijā – 1. vieta un balva par labāko P. Ebena darbu atskaņojumu. Sezāra Franka starptautiskajā ērģelnieku konkursā Holandē – 3.vieta, bet Dānijas nacionālajā starptautiskajā ērģelnieku konkursā Ešbergā, Vadenzē – laureāta diploms un 3. vieta. Ar latviešu ērģeļmūzikas programmu māksliniece uzstājusies pie pasaulē lielākajām brīvdabas stabuļu ērģelēm Balboa parkā „Spreckels”, Sandjego (ASV). Sniegusi koncertus Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Francijā, Somijā, Nīderlandē, Čehijā, Beļģijā, Dānijā, Zviedrijā, Kanādā, ASV u.c.

 

Dita KRENBERGA absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju pedagoga Imanta Sneibja klasē. Meistarību papildinājusi pie pasaulslaveniem flautistiem Džeimsa Golveja, Orela Nikolē, Viljama Beneta, Alēna Mariona, ka arī muzicējusi kopā ar Leonardu Bernsteinu, Seidži Ozavu, Džefriju Teitu, Jo Jo Ma.
Izcīnījusi Grand Prix un Zelta medaļu 34. Marijas Kanalsas Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, laureāta godu Starptautiskajā konkursā „Prāgas pavasaris u.c.
Uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Maskavas filharmonisko orķestri, Londonas Mocarta orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri un citiem slaveniem kolektīviem. Koncertējusi Latvijā, Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā un Japānā.
2000.gadā par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā Dita Krenberga saņēmusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.
2009.gadā – valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni „Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē”.

 

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents


LIEPĀJAS ĒŖĢEĻMŪZIKAS VASARAS 7. KONCERTS

Publicēts: augusts 12, 2021

Ērģelniece Larisa Carjkova regulāri atbalstījusi Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles koncertciklu „MŪZIKA DIEVNAMAM”. Atzīmējot šī cikla piecgadi, tika ierakstīts kompaktdisks ar tādu pašu nosaukumu. Larisa Carjkova bija viena no Latvijas koncertējošām ērģelniecēm, kura diskā iemūžinājusi savu interpretāciju par izcilā franču  komponista un Parīzes dievmātes katedrāles ilggadējā ērģelnieka Luī Vjerna krāšņo darbu „Vestminsteres zvani”. Šis, iespējams, ir viens no mākslinieces iemīļotākajiem skaņdarbiem un nav šaubu, ka Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeles ir izcilas, lai klausītājiem sniegtu elpu aizraujošo baudu, klausoties šo skaņdarbu.

Svētdienas pēcpusdienā 15. augustā plkst.17.00 skanēs arī mūzika ērģelēm un balsij, kuras  realizācijā Larisai Carjkovai pievienosies mecosoprāns Baiba Renerte. Klausītāji dzirdēs L.Lobreva, A.Kalēja, R.Šūmaņa, J.S.Baha, B.Skultes, L.Garūtas, J.Mediņa, R.Dubras, J.Mediņa un Ē.Ešenvalda mūziku.

Larisa Carjkova 2009. gadā ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē profesora Tālivalža Dekšņa klasē. Studējusi arī  Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā profesoru Ludgera Lomaņa un Jona Laukvika klasēs.

Meistarību papildinājusi XI Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Leufsta Bruk, Zviedrijā (2006), Štutgartes ērģeļu akadēmijā ( 2010), VI Starptautiskā Ērģeļu vasaras akadēmija Viļnā ( 2011), X Crescendo jauno mūziķu vasaras akadēmijā Ungārijā ( 2013) un citviet.

Regulāri  uzstājās  Rīgas Domā, citviet Latvijā un ārzemēs.  2010. gadā dzimtajā Latgalē ar ērģelnieci Gunu Kisi iedibinājusi ikgadēju tradīciju– labdarības festivālu Latgales ērģeļu dienas, kura mērķis – attīstīt ērģeļu kultūru Latgalē, piesaistot līdzekļus ērģeļu restaurācijai.

 

Baibai Renertei ir maģistra grāds vokālajā mākslā J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. Anitas Garančas klasē. Latvijas Nacionālajā operā iestudējusi Donnas Elvīras lomu V. A. Mocarta operā “Dons Žuans”, Otro Dāmu “Burvju flautā”, Bradamanti G. F. Hendeļa “Alčīnā”, Balto dāmu K. Pētersona “Mihails un Mihails spēlē šahu”, Princesi Linetu S. Prokofjeva operā “Mīla uz trim apelsīniem” un citus tēlus. Māksliniece piedalījusies arī lielas formas darbu iestudējumos.

Baibas Renertes plašās vokālās iespējas un aktrises talants pierādījies dažādu žanru mūzikas projektos un programmās bērniem. Darbojusies animācijas filmu dublāžas laukā, ļaujot atpazīt savu balsi arī radioklausītājiem.

 

 

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents


LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARAS 6. KONCERTS

Publicēts: augusts 6, 2021

8.augustā plkst.17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē koncertciklā „Mūzika dievnamam” viesosies J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases vadītāja prof. Vita Kalnciema. Ērģelnieci lielā mērā var uzskatīt par Liepājas ērģeļmūzikas koncertcikla krustmāti. Pirms 12 gadiem, organizējot labdarības maratonkoncertu, kura idejas autore bija Vita Kalnciema, aizsākās ikgadējo vasaras svētdienu koncertu tradīcija Sv. Trīsvienības katedrālē.

Šogad Vita Kalnciema ar soprānu Viktoriju Pakalnieci koncertprogrammas ievadu iecerējusi ar sev tuvo J.S.Baha mūziku, bet turpinājumā atskaņojot latviešu izcilības – komponistu Tālivalža Ķeniņa, Imanta Zemzara, Aivara Kalēja skaņdarbus ērģelēm ar balsi. Bet izskaņā – Jurjānu Andreja „Lūgšana” no kantātes „Tēvijai”.

 

Vita Kalnciema.Foto Imants Prēdelis.

Vita Kalnciema ieguvusi prēmijas vairākos starptautiskos ērģelnieku konkursos – Ukrainā (1989), Polijā (1989), Mendelszona-Lista konkursā Šveicē (1994), Sezāra Franka konkursā Holandē (1994). Sniegusi koncertus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Polijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Krievijā, Kanādā, ASV, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Itālijā. Rīgas Domā izlolojusi septiņu koncertu ciklu „No latviešu ērģeļmūzikas zelta fonda”, kā arī ciklu „Eiropas elpa” ar dažādu valstu ērģeļmūziku.

Šobrīd J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore un Ērģeļu klases vadītāja, kā arī Rīgas evaņģēliski luteriskās Jēzus baznīcas titulārērģelniece.

 

 

 

 

 

Viktorija Pakalniece ir Latvijas opermūzikas talants. 2019. gadā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu ar augstāko vērtējumu docentes Airas Rūrānes vokālajā klasē, iestudējot fragmentus no Dž.Verdi operas “Traviata”. Uzstājusies Siguldas opermūzikas svētkos kopā ar tādiem mūziķiem kā diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Vladimiru Kiradžijevu, LNOB solistiem un pasaules slavu ieguvušo soprānu Marinu Rebeku, kura ir viena no V.Pakalnieces vokālajiem pedagogiem.

Dziedātāja ieguvusi 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā, kā arī saņēmusi finālista diplomu Alīdas Vānes vokālistu konkursā 2017. gadā.

 

 

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents