Trinitatis

Aizsākas Svētdienas skoliņas jaunais mācību gads!

Publicēts: septembris 15, 2023

                                                                                                                         

Lasīt vairāk


Publicēts: septembris 5, 2023


Liepājas ērģeļmūzikas vasaras “Mūzika dievnamam”

Publicēts: augusts 16, 2023

Liepājas ērģeļmūzikas vasaras “Mūzika dievnamam”

Noslēguma koncerts

20.augustā plkst. 17.00 Liepājas ērģeļmūzikas vasara izskanēs ar franču ērģelnieka Pjēra Zevorta solo koncertu. Liepājnieki Pjēra Zevorta ērģeļspēli dzirdējuši jau 2015. gadā, kaut arī tā nebija viņa pirmā viesošanās Latvijā. 2012. gadā Zevorts ar franču mūzikas programmu uzstājās Rīgas Domā.

Viņa franču ērģeļmūzikas smalkā interpretācija spēj klausītājus pārliecināt, ka franču romantiskā mūzika viskrāšņāk skan tieši uz Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles instrumenta.

Lasīt vairāk


Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”

Publicēts: augusts 10, 2023

Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”

Sestais koncerts

13.augustā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē būs notikums – jubilejas svētku koncerts „Viļņu dziesma Latvijai“. Divas brīnišķīgas Latvijas mākslinieces – ērģelniece Edīte Alpe un soprāns Ilona Bagele 2023. gadā svin skaistu dzīves jubileju. Šis notikums arī ir galvenais iemesls, lai abas mūziķes atzīmētu to ar skaistu un skanīgu koncertprogrammu. Abas mākslinieces vieno sena pieredze – kopā atskaņotas dažādas koncertprogrammas, kuras labi raksturo gan E.Alpes, gan I.Bageles radošo aicinājumu apvienot savā daiļradē gan klasisko, gan mūsdienu mūziku.

Lasīt vairāk


Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”

Publicēts: augusts 2, 2023

 

Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”

Piektais koncerts

6.augustā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē klausītājus gaida tikšanās ar ērģelnieku Stefanu Donneru. Austriešu mākslinieks, tāpat kā pārējie 2023. gada Ērģeļmūzikas vasaras ārzemju viesi, vēlējās piedzīvot satikšanos mūzikā ar Liepājas lepnumu – pasaulē lielākajām, nepārbūvētajām mehāniskajām ērģelēm. 6.augusta koncertā S.Donners atskaņos austriešu komponista Franca Šmidta “Četras mazas korāļprelūdijas”, kas Liepājā nav skanējušas. Programmā arī J.S.Baha, R.Vāgnera un M.Rēgera mūzika.

Stefans Donners studējis ērģeļspēli, klavierspēli un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē. Mācījies Amsterdamas konservatorijā, bet Džordža Īstmena Ročesteras universitātes mūzikas skolā (ASV) – arī klavesīna spēli. Viņam ir veiksmīga konkursu pieredze. Franča Šmidta  Austrijas starptautiskajā ērģeļspēles konkursā izcīnīta pirmā godalga (2010). Dublinas Starptautiskajā ērģeļspēles konkursā – trešā vieta (2011). Ērģelnieks regulāri uzstājas arī dažādos Eiropas mūzikas festivālos.

Stefans Donners izvērsis plašu koncertdarbību. Uzstājies daudzviet Eiropā, kā arī Turcijā, Izraēlā, ASV un Austrālijā.

Koncertcikla producents

Gundars Venens

 

 

 


MŪZIKA DIEVNAMAM – 4.KONCERTS

Publicēts: jūlijs 25, 2023

Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”

Ceturtais koncerts

30.jūlijā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē klausītājus gaida 21. gadsimta ritmi un noskaņa. Liepājniekiem pazīstamā ērģelniece Ilona Birģele šoreiz muzicēs duetā ar rokmūzikas ģitāristu Armandu Alksni. Programmā ietverta mūsdienu latviešu komponistu – Platona Buravicka, Uģa Prauliņa, Aivara Kalēja mūzika, kā arī Armanda Alkšņa sarakstītie skaņdarbi.

Lasīt vairāk


Starptautiskā konference Corpus Christi notiks Liepājā

Publicēts: jūlijs 21, 2023

 24.– 28.jūlijā Liepājā notiks starptautiskā luterāņu konference Corpus Christi, kas pulcēs vienkopus vairāk kā 200 dalībniekus vecumā no 18 līdz 35 gadiem no Eiropas valstīm. Corpus Christi konference notiek 13.gadu un tās norisi pirmo reizi Liepājā ierosinājis Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons. Konferences pamatā ir bibliska mācība, ko sagatavojuši izcili starptautiski runātāji – mācītāji Jakob Appell (Zviedrija), Nathaniel Jensen (ASV, Vācija), Samuli Siikavirta (Somija, Corpus Christi valdes priekšsēdētājs) un Tapani Simojoki (Anglija, Somija). Līdzīgi kā citus gadus, konferences dalībnieki tiek aicināti piedzīvot liturģiskus dievkalpojumus un sadraudzību starptautiskā luterāņu jauniešu grupā. Šogad īpaši – iepazīties ar krāšņo Liepāju un tās unikālo arhitektūru, un kultūras dzīvi. Konferences tēma: “Celts uz klints. Kristus atzīšana.”

Lasīt vairāk


Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 3.koncerts

Publicēts: jūlijs 21, 2023

23. jūlijā plkst.17.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē klausītājus sagaida tikšanās ar ASV ērģelnieku Kolinu Endrjūsu. Šis mūziķis ir apbrīnojams ar savu enerģiju, piepildīto koncertgrafiku un neremdināmo vēlmi iepazīt pasaules interesantākos un nozīmīgākos instrumentus. K.Endrjūss ir viens no četriem ērģelniekiem pasaulē, kurš ieskaņojis visus Olivjē Mesiāna ērģeļdarbus. 2012. gadā ērģelnieka ieskaņotie Mesiāna “l’ Ascension” un “Messe de la Pentecote” skaņdarbi ierindoti garīgās mūzikas ierakstu sarakstā kā izcils veikums.

Liepājas koncertā skanēs divas daļas no O.Mesiāna cikla “Livre du Saint Sacrement”, kā arī J.S.Baha, S.Franka un Dž. Bonē mūzika.

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2. koncerts

Publicēts: jūlijs 13, 2023

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2023

2.koncerts “Vācu romantisms”

16.jūlijā plkst.17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē viesosies ērģeļspēles izcilība Ludgers LOMANS (Ludger Lohmann, Vācija). Liepājas koncertam izvēlēta programma ar vienojošu nosaukumu “VĀCU ROMANTISMS”.

Ludgers Lomans (1954) ir mūslaiku viens no visievērojamākajiem ērģeļspēles virtuoziem un atzinību guvušiem pedagogiem Eiropā. Viņš uzstājies slavenākajās baznīcās, katedrālēs un koncertzālēs visā pasaulē.  L. Lomans ir vairāku starptautisku ērģeļmūzikas konkursu laureāts, tostarp un “Grand Prix de Chartres” 1982. gadā.

Ērģelnieka talants un darba spējas ļāvis viņam izpausties gan kā izcilam interpretam, gan atzītam viesprofesoram, kas sniedzis simtiem meistarklašu daudzviet pasaulē. Arī šīs vasaras koncerttūres ietvaros Ludgers Lomans  Rīgas Domā izglītos Latvijas ērģeļspēles interesentus.

Ludgers Lomans ir arī daudzu starptautisko konkursu žūrijas loceklis un vadītājs. Kā ērģeļu eksperts un konsultants viņš asistējis vairāku ērģeļu celtniecības un restaurācijas projektos.

Novērtējot ērģelnieka nozīmīgumu, Bristejas Karaliskā ērģelnieku koledža piešķīrusi Ludgeram Lomanam pirmo goda medaļu apbalvojumu vēsturē. Savukārt 2023. gada pavasarī izcilais vācu ērģelnieks apbalvots ar prestižo Vācijas “Eiropas Baznīcas mūzikas balvu”.

16.jūlija koncerta programma:

Maksis Rēgers – Korāļfantāzija Ein feste bur ist Unser Gott, (op.27)

Feliks Mendelszons Bartoldi – 6. Sonāte reminorā (op. 65)

Johannes Brāms – Prelūdija un fūga solminorā (WoO 10)

Francis Lists – Ad nos, ad salutarem mundam (S.259)

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents


Publicēts: jūlijs 6, 2023

Liepājas ērģeļmūzikas vasara – 2023

MŪZIKA DIEVNAMAM

Liepājai 2027. gadā uzticēts liels gods un iespējas – prezentēt skaisto jūras pilsētu kā visas Eiropas kultūras galvaspilsētu. Bet šovasar nemainīgi, ienākot pilsētas centrā, ikvienu pilsētas viesi sveicina Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāle – cēlā vecpilsētas dominante. Aiz smagajām baznīcas durvīm skatam paveras skaistās ērģeļu zelta stabules. Instruments, kas ir viena no Liepājas pazīstamākajām vērtībām. Ērģeles ar astoņtūkstoš stabuļu jaudu spēj radīt brīnišķīgu un neatkārtojamu skaņas baudījumu. Topošā Eiropas kultūras galvaspilsēta iecerētajās muzikālajās programmās iepazīstinās viesus arī ar šo kultūrvēsturisko bagātību. Bet jau šajā vasarā turpināsies mūslaiku tradicionālās vērtības – Liepājas ērģeļmūzikas vasara “Mūzika dievnamam”, kas pirmo reizi sevi pieteica 2012. gadā.

Koncerti no 9. jūlija līdz 20. augustam norisināsies ierastajā laikā – svētdienu pēcpusdienās plkst.17.00. Šogad koncertu afišās lasāmi arī vairāki ārzemju mākslinieku vārdi, kas Liepājā uzstāsies pirmo reizi. Interese par katedrāles ērģelēm joprojām ir liela.16.jūlijā – Ludgers Lomans (Vācija), 23. jūlijā Kolins Endrjus (ASV),  30. jūlijā – Ilona Birģele (ērģeles) un Armands Alksnis (elektroģitāra), 6. augustā – Stefans Donners (Austrija),13.augustā – Edīte Alpe (ērģeles), Ilona Bagele (soprāns) un Annija Rozentāle (soprāns),20.augustā – Pjērs Zevorts (Francija).

Liepājas ērģeļmūzikas vasaras atklāšanas koncerts – 9. jūlijā plkst.17.00 ar Timotiju Džastinu  Beeku  no Nīderlandes. Ērģelnieks savu koncerta programmu iecerējis, paužot emocijas un pārdomas par pēdējo gadu smagāko aktualitāti – Covid pandēmiju.  Koncertam arī dots nosaukums “Atceroties  covid pandēmijas upurus visā pasaulē…”

Bet būs arī priecīgi brīži, ko vērts svinēt. Nozīmīgu jubileju šogad svin izcilās mākslinieces Ilona Bagele un Edīte Alpe, šim notikumam veltot īpašu koncertprogrammu “Viļņu dziesmas Latvijai”, kuras pirmatskaņojums notiks Liepājā 13. augustā. Vēlāk arī Rīgā un citviet Latvijā.

Koncertcikla sarīkošanu atbalsta VKKF, Kurzemes plānošanas reģions un Latviešu vēsturiskās zemes un Liepājas Valstspilsēta. Informatīvais atbalsts: Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio Klasika, irLiepaja.lv, Kurzemes vārds un liepājniekiem.lv.

 

 

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents