Trinitatis

Publicēts: novembris 26, 2018

Anno 1758

“Cik bijājama ir šī vieta, te tiešām ir Dieva nams, un še ir debesu vārti.”         /1 Moz. 28:17/

1.decembrī pl.11:00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē ikviens ir aicināts kopīgi svinēt dievnama 260 gadu jubilejas dievkalpojumu. Dievkalpojumu vadīs LELB Liepājas bīskaps H.M.Jensons kopā ar prāvestu A.Jaunskalži un dekānu P.Kalku. Dievkalpojumu muzikāli pavadīs ērģelniece Maija Zaķis,  Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes schola un pieaicinātie mūziķi Ievas Tālbergas vadībā, un Ogres luterāņu draudzes koris Alvja Bērziņa vadībā.

Dievkalpojumā tiks iesvētīts pārvietojamais altāris. Tā ir Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona izlolota un, pateicoties draudžu un privātpersonu ziedojumiem, šogad sveicot bīskapu 50 gadu jubilejā, īstenota iecere. Bīskaps Hanss Martins Jensons: “Lai gan Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālei ir 260 gadi, parasti saku, ka tā ir viena no Eiropas jaunākajām luterāņu katedrālēm, jo, tikai pirms 10 gadiem šī baznīca kļuva par katedrāli, un, es nezinu, kur vēl Eiropā pēdējā laikā būtu izveidojusies jauna diecēze ar skaidru diecēzes centru – katedrāli. Aizvadītajā gadu mijā mani uzrunāja doma par to, cik gan svētīgi, ka Latvijā, Liepājas diecēzē ir tik daudz altāru. Sakārtota altāra vieta, kur godāt Dievu un pulcēt cilvēkus svētumā un glītumā ir par svētību mums pašiem un Latvijai. Gan Latvijas simtgadē, gan katedrāles 260. gadadienā vēlējos papildināt Svētās Trīsvienības katedrāles altāra vietu ar pārvietojamu altāri.”

Lasīt vairāk


Publicēts: novembris 23, 2018


Publicēts: novembris 14, 2018

Svētdien, 18.novembrī plkst. 11.oo

Liepājas Sv.Annas baznīcā

 visi aicināti uz

Latvijas Valsts simtgadei

veltītu ekumēnisko svētku dievkalpojumu.

*Dievkalpojums Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē nenotiks.

1919. gada 18. novembrī Svētās Annas baznīcā notika pirmais jaundibinātās Latvijas Valsts svētku dievkalpojums, kurā piedalījās Pagaidu Valdība. “Bija vajadzīga visa latviskā pārgalvība un ticība idejai, bija vajadzīgs saņemt visus gara un sirds spēkus, lai še apstātos, uzceltu telti un virs viņas flagu (karogu), lai sāktu darboties un pateiktu: “Mēs, kas še atrodamies, šai namā uz Lielās ielas, esam Latvijas valdība un tas gabaliņš zemes, līdz apvāršņa malai, ir mūsu valsts!”” [E. Virza, 1928.]

Simtgades valsts svētku dievkalpojumā kopā pateiksimies par Dieva doto brīvības žēlastību, lūgsim par varas un tautas godprāta atjaunošanu, aizlūgsim par visiem mūsu brīvības apdraudējumu un zaudējumu iemesliem, slavēsim Dievu par pārlaicīgām un pārvalstiskām svētībām! Pārpausaulīga un pārpolitiska dāvana ir valsts mūsu tautai, svinēsim šo dievkalpojumu no sirds un augstāk par politkorektuma un oficiozo etiķešu protokoliem, lai gods būtu Dievam un svētība Latvijai!

Dievs, svētī Latviju!

 


Publicēts: septembris 21, 2018

Tas Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka. Viņš man liek ganīties zāļainās ganībās. Viņš mani vada pie skaidra ūdens. Viņš atspirdzina manu dvēseli un ved mani pa taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ..”(Ps 23:1-3)

Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā draudzē

sākot no 2018. gada 12. oktobra notiks

 

IESVĒTES MĀCĪBAS

piektdienās plkst.18.00 draudzes sakristejā

(ieeja no Baznīcas ielas puses)

Lasīt vairāk


XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu atklāsim ar koncertu visai ģimenei “Lapa ar zelta maliņu”

Publicēts: septembris 2, 2018

Šogad jau septiņpadsmito reizi no 9. līdz 22. septembrim notiks Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls. Klausītāji tiks gaidīti koncertos Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kas lepojas ar pasaulē lielākajām vēsturiskajām mehāniskajām ērģelēm ar vairāk nekā 7000 stabulēm, Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē. Biļetes jau šobrīd iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā.

Tā kā Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls vienmēr sakritis ar laiku, kad Latvijā tiek atzīmētas dzejas dienas, tad festivālu atklās dzejnkoncerts visai ģimenei “Lapa ar zelta maliņu”. Tajā satiksies daudziem pazīstamā un tuvā Aspazijas bērnu dzeja un mūzika. Dzeju lasīs tēva un meitas duets Dita Lūriņa un Valdis Lūriņš, savukārt muzikālo ietvaru būs sarūpējusi lieliskā ērģelniece un topošo mūziķu skolotāja Larisa Carjkova. Koncerts notiks Sv. Trīsvienības katedrālē svētdien, 9. septembrī plkst. 12.30. Ieeja ir bez maksas.

Lasīt vairāk


Liepājas diecēzes diena “Tēvi.Tēvzeme.Mūsu Tēvs…” 8.septembrī – Kuldīgā

Publicēts: augusts 31, 2018

Luterāņu kopiena kopj tradīciju sapulcināt draudžu locekļus uz Baznīcas dienām vai atsevišķām diecēzes dienām, kas notikušas Alūksnē (2006), Valmierā (2009) un Cēsīs (2014).

LELB Liepājas diecēze, kas tika izveidota 2007.gadā, ir noturējusi vienu diecēzes dienu Jaunpilī (2011) un ir notikušas Pateicības dienas. Šogad, 8. septembrī Kuldīgā notiks otrā diecēzes diena. Tās tēma “Tēvi. Tēvzeme. Mūsu Tēvs…” izraudzīta, godinot Latvijas simto gadskārtu, kā arī dēļ tā, ka Tēvu diena ir nākošajā dienā pēc izvēlētā diecēzes dienas datuma.

Lasīt vairāk


Vertikāle IV

Publicēts: augusts 28, 2018


Izstāde “Sibīrijas bērni” un filma festivālā „Via Baltica”

Publicēts: augusts 6, 2018

Piektdien, 3. augustā, pulksten 16:00 festivāla “Via Baltica” ieskaņā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ar režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Sibīrijas bērni” seansu tika atklāta tāda paša nosaukuma ceļojošā izstāde, kas Liepājā būs skatāma līdz pat 8. septembrim.

Festivāls “Via Baltica” piesaistīts vēsturiskajiem 1989. gada 23. augusta notikumiem, kad Latvija, Igaunija un Lietuva vienojās Baltijas ceļā – 600 km garā dzīvajā ķēdē, apliecinot visu trīs valstu vienotību centienos pēc brīvības. Šogad festivālā Baltijas valstu neatkarības tēma skatīta daudz plašāk – gan par dzīvi nebrīvē valstī, kurā valdīja vēsturē viens no baisākajiem totalitārajiem režīmiem, gan par izcilām personībām, kuras nesalauztas dzīvojušas šajā sistēmā, gan atgādinot, ka šobrīd dzīvojam neatkarīgā valstī, kas ļauj ikvienam māksliniekam brīvi izteikties ar savu radošo darbu.

Lasīt vairāk


Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošana kā nākamais nozīmīgais posms pie objekta saglabāšanas nākamajām paaudzēm

Publicēts: jūnijs 27, 2018

Ar patiesu prieku varam sacīt, ka Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasāžu un torņa atjaunošanas, logu un smilšakmens detaļu restaurācijas darbi ir uzsākti. Kopējais projekta īstenošanas laiks plānots 24 mēneši, būvdarbus veic SIA firma “UPTK”.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošanas darbi tiek īstenoti Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” sadarbības projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” ietvaros.

Lasīt vairāk


Draudzes padomes un revidentes ievešana amatā – 1.jūlijā

Publicēts: jūnijs 18, 2018

2018.gada 6.maijā notika jaunās draudzes padomes un revidenta vēlēšanas.

Tika ievēlēti sekojoši padomes locekļi: Anita Brantevica, Artūrs Robalds, Kārlis Altītis, Monika Jansone, Indulis Sveilis, Līvija Timbare, Kaspars Lauris, Margita Bārbale, Arvīds Vitāls, Gunta Šnipke, Vilnis Vitkovskis, Oskars Trenmors, rezerves kandidāti – Rita Emsiņa, Astrīda Emberga.

Kā revidente ievēlēta Gunta Liepa.

Jaunās draudzes padomes un revidentes ievešana amatā notiks dievkalpojuma laikā svētdien, 1.jūlijā.

Jēzus Kristus, mūsu Kungs, un Dievs, mūsu Tēvs, kas savā žēlastībā mūs mīl un pašķir mums mūžīgu mierinājumu un uzticamu cerību, lai uzmundrina un nostiprina jūsu sirdis ikvienā krietnā darbā un vārdā. /2Tes 2:16-17/